Mgr. Adam Jaroš

Narodil jsem se v roce 1993 v Jihlavě, kde jsem také vystudoval osmileté gymnázium. Poté jsem se odstěhoval do Prahy, o několik let později zde dokončil bakalářské studium oboru Chemie a poté magisterské studium oboru Anorganická chemie na PřF UK.

V současnosti se živím jako asistent výzkumu na Ústavu organické chemie a biochemie AV, kde zároveň plánuji pracovat na své dizertaci. Mezi mé koníčky patří především hudba, jsem aktivní muzikant a vášnivý posluchač, věda a technika, četba, zejména antiutopií, sci-fi a fantasy, sport, v posledních letech především lezení, počítačové hry a další spousta věcí.

Politice a občanskému aktivismu jsem se začal poprvé věnovat krátce poté, co vznikla Pirátská strana, jelikož v té době rezonovala společností smlouva ACTA a konaly se proti ní protesty, kterých jsem se účastnil. Jsem zastáncem maximálně efektivní elektronizace státní správy a věřím, že důsledným informováním občanů a pomocí s orientací v digitálním světě lze vybudovat otevřený stát. Blízkým tématem je pro mě školství, jelikož jsem stále ještě jeho součástí jako student i jako příležitostný lektor a popularizátor v oblasti chemie. Ze svého okolí mám často pocit, že lidé přistupují k politikům s přílišným strachem a často se bojí je kontaktovat i s pouhou otázkou. Takhle by zastupitelská demokracie fungovat neměla. Přijďte, napište, pokecáme.

Navrhni úpravu