Mgr. Věra Marušiaková

Věra Marušiaková je členka Pirátů na Praze 4, kandiduje na 13. místě do zastupitelstva městské části na pirátské listině.

K Pirátům se připojila jako příznivkyně a zaměstnankyně v březnu 2016, kdy začala psát pro Mediální odbor. Od té doby se také zapojovala do příprav Pirátských Listů jako editorka a korektorka, příležitostně vedla pirátské workshopy o PR a psaní a pomáhala v komunikaci koordinátorům v regionech. Vždy se systematicky se snažil odstraňovat komunikační bariéry a usnadňovat spolupráci mezi členy i příznivci Pirátů. V roce 2017 kandidovala jako nezávislá na kandidátce Pirátů na 14. místě. Aktivně se zapojila do kampaně. Členkou Pirátů je od ledna 2018. V Praze nyní kandiduje do PSP za koalici Piráti a Starostové s číslem 13.

Vystudovala sociální práci na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Celý život se profesionálně zabývá komunikací a příbuznými obory. Pracovala v přední mezinárodní PR agentuře, působila v největší české firmě jako specialistka interní komunikace. Má zkušenosti s publikační, editorskou i redakční prací v online i v tištěných médiích. Pracovala pro cestovní kancelář jako online copywriter a inbound specialistka, zabývala se content marketingem a plnila roli administrátorky několika facebookových profilů.

Má ráda profesionalitu, spolehlivost, otevřenost, pružnost, ochotu a neformálnost. Váží si dobrovolnictví, spolupráce, solidarity, sebekázně a dobré vůle.

Zajímá ji kvalita života různých sociálních skupin napříč společností v různě velkých , od rodin s dětmi až po seniory. Ve veřejném prostoru jí štve neférové vymáhání dluhů vedoucí až k likvidaci dlužníků i jejich rodin. Vadí jí existence šedého trhu práce, který úzce souvisí s neochotou zaměstnavatelů přijímat lidi do řádného zaměstnaneckého poměru za důstojných podmínek.

Moje aktuality

Jak si poradit s bytovou nouzí?
22.09.2019

Jak si poradit s bytovou nouzí?

Bydlet potřebujeme všichni - Všeobecná deklarace lidských práv chápe bydlení dokonce jako základní lidské právo. Pro stále více lidí je ale čím dál těžší zajistit si alespoň nájemní bydlení, o vlastním bydlení můžou mnozí jen...