Mgr. Věra Marušiaková

Věra Marušiaková pracuje pro předsedu Pirátů, Ivana Bartoše. Vystudovala sociální práci na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Celý život se profesionálně zabývá komunikací a příbuznými obory. Pracovala v přední mezinárodní PR agentuře, působila v největší české firmě jako specialistka interní komunikace. Má zkušenosti s publikační, editorskou i redakční prací v online i v tištěných médiích. Pracovala pro cestovní kancelář jako online copywriter a inbound specialistka. Ve volných chvílích se baví psaním motivačních dopisů a koučováním.

K Pirátům se přidala jako příznivkyně a zaměstnankyně v březnu 2016, kdy začala psát pro Mediální odbor. Zapojuje se do příprav Pirátských listů jako editorka a korektorka, příležitostně vede pirátské workshopy o PR a psaní, radí koordinátorům v regionech. Systematicky se snaží odstraňovat komunikační bariéry a usnadňovat spolupráci.

Má ráda profesionalitu, spolehlivost, otevřenost, pružnost, ochotu a neformálnost. Váží si dobrovolnictví, spolupráce, solidarity, sebekázně a dobré vůle. Nemá ráda alibismus, formalizmus, nekonstruktivnost, hulvátství a silová řešení.

Zajímá ji kvalita života sociálních skupin napříč společností. Ve veřejném prostoru jí štve neférové vymáhání dluhů vedoucí až k likvidaci dlužníků i jejich rodin. Vadí jí existence šedého trhu práce, který úzce souvisí s neochotou zaměstnavatelů přijímat lidi do řádného zaměstnaneckého poměru za důstojných podmínek. I proto se rozhodla v roce 2017 kandidovat jako nezávislá za Piráty v Praze. V komunálních volbách 2018 kandidovala za Piráty a Nezávislé do Zastupitelstva MČ Praha 4.

Moje aktuality

Jak si poradit s bytovou nouzí?
22.09.2019

Jak si poradit s bytovou nouzí?

Bydlet potřebujeme všichni - Všeobecná deklarace lidských práv chápe bydlení dokonce jako základní lidské právo. Pro stále více lidí je ale čím dál těžší zajistit si alespoň nájemní bydlení, o vlastním bydlení můžou mnozí jen...

CHCI VĚDĚT VÍCE