Piraty na Praze 4 povede do komunalnich voleb Jan Hora

Piraty na Praze 4 povede do komunalnich voleb Jan Hora

15. února 2022Místní sdružení Pirátů na Praze 4 zvolilo v minulých dnech lídra kandidátky pro podzimní komunální volby. Jan Hora získal většinu hlasů, spolustraníky přesvědčil vizí, podle které je třeba řešit dlouhodobé problémy čtvrté městské části související mimo jiné s rozpočtem, personální politikou, otevřeností veřejných soutěží, nebo správou majetku.

„Mou vizí je efektivní úřad, který poskytuje občanům služby komfortní formou, pečuje o veřejný prostor, přistupuje k jednotlivým čtvrtím Prahy 4 se znalostí jejich specifických potřeb a podporuje s citem jejich rozvoj tak, aby každá čtvrť byla každý rok o něco lepším místem pro život. Přál bych si, aby Praha 4 byla tou čtvrtí, kde chtějí pražané bydlet a kde chtějí prožít celý svůj život. Jde o dlouhodobý plán přesahující jedno volební období, proto je třeba určit priority, na které se v nadcházejícím volebním období zaměříme, tak abychom se co nejvíce posunuli k naplnění této vize,” popisuje Hora a jako první zmiňuje problematiku přípravy rozpočtu, jeho čerpání a následné kontroly.

„Klíčovým nástrojem k prosazování mé vize je samozřejmě rozpočet naší městské části. Ten nestačí jen zprůhlednit pro kontrolu zavedením CityVizoru. Je třeba jít mnohem dál a zajistit, že příprava a čerpání rozpočtů bude v mnohém detailnější a bude připravována s důrazem na nabízené služby občanům. Úřad musí být efektivní a musí využívat synergií s hlavním městem i sousedními městskými částmi. Praxe, kdy jen každý rok o nějaké procento zvýšíme výdaje, schodek se zalátá prodejem majetku a úřad funguje dál neefektivně, musí skončit,” dodává Jan Hora s tím, že občané musí v praxi pocítit právě lepší fungování služeb a hladší rozvoj města.

Jediný vyzyvatel Jana Hory, předseda místního sdružení Tibor Vansa, skončil těsně druhý. „Těsný výsledek zároveň ukazuje, že místní Piráti si myslí totéž, co já. Tedy, že se s Tiborem dobře doplňujeme a dohromady budeme skvělý tým,” komentuje výsledky Hora.

Po vítězství Pirátů v předešlých komunálních volbách 2018 zastával Jan Hora pozici radního pro IT. V současnosti je zastupitelem s gescemi IT a bezpečnost a předsedou komise pro IT a zastupitelem hlavního města Prahy se stejnými gescemi. Je též místopředsedou pražského krajského sdružení a v resortním týmu Vnitro a bezpečnost vede podtým pro zbraně a bezpečnostní materiál.

Kontakt pro média:
Jan Hora, zastupitel MČ Praha 4, tel: +420 775 608 734; mail: jan.hora@pirati.cz
Michal Polák, Media manažer KS Praha, tel: +420 608 517 127; mail: michal.polak@pirati.cz

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Rozhovor s lídrem kandidátky
19.09.2018

Rozhovor s lídrem kandidátky

Do voleb Piráty vede a na starostu Prahy 4 kandiduje čtyřiatřicetiletý analytik Tibor Vansa, který se profesně věnoval řízením rizik v bankovnictví. V Praze žije od dob svých studií, tedy 14 let. Své město má...