Zastupitelský klub Pirátů na Praze 4 vyloučil Marii Jelínkovou

Zastupitelský klub  Pirátů na Praze 4 vyloučil Marii Jelínkovou

Praha, 3. srpna 2021 - Marie Jelínková od 1. srpna není členkou zastupitelského klubu Pirátů na Praze 4. Její vyloučení Piráti odhlasovali již minulý týden v návaznosti na dlouhodobé porušování volebního programu strany a podpory kroků zdržující projekt výstavby metra D.

Piráti se na vyloučení nezávislé zastupitelky Marie Jelínkové usnesli už 27. července na jednání svého klubu. Sama Jelínková se z jednání na poslední chvíli omluvila. “Z toho důvodu nebylo o vyloučení rozhodnuto s okamžitou platností, ale byl Marii Jelínkové dán prostor k veřejně deklarované podpoře zpětvzetí týkající se správního řízení k stavbě metra D do konce července. Marie Jelínková k věci přistoupila stejně jako k předešlým pokusům o debatu. S klubem již delší dobu standardně nekomunikuje. Věc tímto považujeme za uzavřenou,” komentuje vyloučení Jelínkové Jan Hora, pirátský zastupitel Prahy 4.

Hora již dříve upozornil, že jednání Jelínkové, která skrze spolek Pankrácká společnost podniká kroky ke zdržení a prodražení výstavby metra D, není ku prospěchu místních obyvatel. Dohoda o způsobu výstavby stanice Olbrachtova, proti které Jelínková vznáší námitky, je stále možná.

Marie Jelínková byla zvolena do zastupitelstva MČ Praha 4 jako nezávislá na kandidátní listině Pirátů, jejichž program jasně deklarující podporu výstavbě metra D se zavázala plnit. Zastupitelský klub Pirátů k jejímu vyloučení přistoupil po dlouhodobých neshodách ohledně priorit MČ Praha 4 i nezájmu s klubem standardně komunikovat.

Kontakt pro média:
Michal Polák, Media manažer KS Praha, tel: +420 608 517 127; mail: michal.polak@pirati.cz
Jan Hora, zastupitel MČ Praha 4, tel: +420 775 608 734; mail: jan.hora@pirati.cz

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články