Úklid u cyklostezky s Piráty

Úklid u cyklostezky s Piráty

Piráti a dobrovolníci včera v rámci akce Ukliďme česko v sobotu 6. dubna uklidili nepořádek kolem cyklostezky v místě U Ledáren v Braníku. Čtrnáctičlenná skupina během dopoledne nasbírala víc než polovinu velkého kontejneru odpadu.

V rámci celonárodní dobrovolnické akce Ukliďme Česko se včera na řadě míst ČR uskutečnily desítky lokálních akcí organizovaných Piráty. Pozadu nezůstalo ani Místní sdružení Pirátů v Praze 4, jehož členové a dobrovolníci z řad veřejnosti včera uklidili nepořádek kolem cyklostezky a okolních ulic v lokalitě U Kempinku, U Ledáren.

“Na místo srazu v ulici U Kempinku dorazilo postupně 14 dobrovolníků, což bylo nad mé očekávání. Během dopoledne jsme vysbírali odpadky z okolí, které zaplnily víc než polovinu velkého kontejneru, přistaveného technickou službou MČ Praha 4,” neskrývá svou spokojenost pirát Láďa Dvořák, který se ujal organizování letošní úklidové akce Pirátů Praha 4.

Dobrovolnictví a přirozený neideologický zájem o ochranu přírody jsou Pirátům blízké. “V celorepublikovém měřítku má u nás uklízení Česka dlouholetou tradici. Například kolegové v Žatci takto každoročně organizují úklidy nejméně už pět let. Také naše samostatné Místní sdružení Piráti Praha 4 se od svého vzniku v lednu 2018 takto zapojilo již podruhé. Loni jsme uklidili a upravili zanedbaný terén nad stanicí metra Kačerov. letos jsme zavítali do Braníka.” pirátský místostarosta MČ Praha 4 Tibor Vansa k tomu říká:

Také letošní pirátskou úklidovou akci materiálně podpořila a nasbíraný odpad odvezla MČ Praha 4, za což jí místní Piráti tímto děkuji.

Fotoreportáž z akce Pirátů Praha 4 Ukliďme Česko je k nalezení zde.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

CHCI VĚDĚT VÍCE