První den po volbách

První den po volbách

Zápis z prvního dne politických vyjednávání na Praze 4

Vážení příznivci a voliči,

Přinášíme Vám report ze včerejších jednání. Zápisy z povolebních vyjednávání nelze zveřejnit v takovém detailu, jaký budeme požadovat během standardního období, přesto doufám, že Vás potěší naše snaha dávat aktuální informace.

Náš zastupitelský klub se sešel v neděli v 10.00. Došlo k jeho ustanovení a zvolení našeho lídra Tibora Vansy předsedou klubu. Do hlavního vyjednávacího týmu byli zvoleni: Tibor Vansa, Petra Rejchrtová a Matej Šandor. Dohodli jsme si vyjednávácí strategii. Preferujeme radu s jasnou podporou v zastupitelstvu a vnitřně konzistentním programem, budeme proto primárně jednat o následujících koalicích:

Piráti + Zelení + Společně pro Prahu 4 (STAN + Lidovci) + TOP09

Piráti + ODS + Společně pro Prahu 4 (STAN + Lidovci) + TOP09

Následovaly úvodní schůzky s jednotlivými partnery. Jejich pořadí bylo určeno především vzájemnými časovými možnostmi, ten den se potřeboval sejít každý s každým. Jejich pořadí proto žádným způsobem nenaznačuje naše preference.

15.30 - setkání s Jaroslavem Míthem (ODS) v Podolí. Jejich ustavující schůze proběhne teprve v pondělí, nešlo proto o oficiální zahájení vyjednávání, pan Míth dorazil sám, přesily se prý nebojí:-). Oceňujeme, že nás respektují jako vítěze voleb a jejich jednání je konstruktivní.

17.10 - setkání s Petrem Štěpánkem a Ivou Kotvovou (oba Zelení). Celkem rychle jsme přešli na konkrétní témata a pojmenovali vzájemné třecí plochy. Velkou většinu programu a zájmů máme společných, bohužel na tyto body nevyšel čas. Těšíme se na další společný postup.

18.30 - setkání s Michalem Hrozou (TOP09). Ani v rámci programu, ani v personálních otázkách jsme nenarazili na sporné body. Z naší strany jim proto rádi poskytneme důstojné zastoupení ve funkcích, s ohledem na počet jejich zastupitelů.

19.15 - setkání se Lukášem Zichou (STAN), Tomášem Kaplanem (KDU-ČSL) a Ondřejem Růžičkou (STAN). Šlo o podrobné, konstruktivní jednání, u obou stran byla viditelná snaha se dohodnout.

Setkání s Hnutím Ano teprve proběhne v dalších dnech.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Tajemství kontrolní zprávy z Prahy 4
16.09.2019

Tajemství kontrolní zprávy z Prahy 4

Z působení na postu místostarosty Prahy 4 mi zbyl ještě jeden nesplněný úkol. Tím je zveřejnění kontroverzní kontrolní zprávy, která na začátku našeho působení částečně unikla do médi, kde oprávněně vzbudila velký zájem. Obsahuje totiž...

CHCI VĚDĚT VÍCE