Celý klub Pirátů Praha 4 absolvuje jednání zastupitelstva distančně, vadí mu ohrožení zdraví zastupitelů během vrcholu pandemie

10. března 2021
Celý klub Pirátů Praha 4 absolvuje jednání zastupitelstva distančně, vadí mu ohrožení zdraví zastupitelů během vrcholu pandemie

10. března 2021 - Zastupitelský klub Piráti Praha 4 absolvuje dnešní zastupitelstvo MČ Praha 4 v distančním režimu. Klub takto reaguje na fakt, že jím předložené návrhy na širší umožnění distanční účasti byly smeteny ze stolu. Vzhledem k přetrvávající pandemické situaci a zatím rekordnímu počtu nakažených nepovažuje klub osobní setkání několika desítek zastupitelů a úředníků za zodpovědné.

„Je pro nás naprosto šokující, že koalice vůbec nebere v úvahu, že jsme druhý týden v lockdownu, jehož cílem je maximálně snižovat mobilitu Pražanů, aby došlo k potlačení masivního šíření viru Covid-19. Příklady řešení jsou všude kolem nás – například učitelé se s distanční výukou musejí vyrovnávat již téměř rok. Naše radnice má nejspíš dojem, že koronavirus v Praze 4 neexistuje,“ říká předseda zastupitelského klubu Pirátů Adam Jaroš.

Praha 4 epidemiologickou situaci ignoruje již delší dobu. Koalice trvá na osobních jednáních výborů, komisí či jednání redakční rady městského časopisu Tučňák. Přitom mnoho účastníků z řad zastupitelů, úředníků i občanů patří kvůli věku či zdravotnímu stavu do nejvíce ohrožené skupiny osob. Prostory, ve kterých jednání probíhají, jsou, co se místa týče, nedostačující, takže dodržování rozestupů a důkladné větrání je takřka nemožné. Vzhledem k aktuální koncentraci viru v populaci je tak téměř jisté, že koalice tímto přístupem aktivně podporuje šíření viru na Praze 4.

„Nedokážeme pochopit, že MČ je ochotná vystavovat zastupitele a zaměstnance úřadu zvýšenému riziku nákazy, když je laboratorními rozbory již dokázáno, že na území Prahy je dominantní britská mutace, která se vyznačuje větší nakažlivostí a těžším průběhem i pro mnohem mladší ročníky než u původní varianty viru. Už před několika měsíci jsme navrhovali změnu jednacího řádu, která by umožňovala se na aktuální situaci včas připravit. Místo toho koalice vše řeší na poslední chvíli a zcela nedostatečně,“ říká k tomu zastupitel Tibor Vansa.

Kontakt pro média:<br> Tibor Vansa, zastupitel MČ Praha 4, tel: +420 776 555 622; mail: tibor.vansa@pirati.cz<br> Michal Polák, Media manažer KS Praha, tel: +420 608 517 127; mail: michal.polak@pirati.cz<br>

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Obecní byty v Praze 4

Obecní byty v Praze 4

Domov je jednou ze základních lidských potřeb. Vysoké ceny nemovitostí i pronájmů bytů, představují zásadní společenský problém. Nedostatek dostupného bydlení trápí nízkopříjmové rodiny, samoživitele, osoby s postižením či seniory, ale i střední generaci, začínající rodiny či mladé lidi na prahu dospělého života. Pořízení vlastního bydlení ve velkých městech přestává být reálné i pro střední třídu, stejně jako ceny pronájmů.

Praha 4 bude konečně mít online zápisy do MŠ

Praha 4 bude konečně mít online zápisy do MŠ

Po mnoha letech diskusí a odkladů zavádí také Praha 4 jednotný nástroj pro digitální formu zápisů do mateřských škol. Rodiče díky tomu ušetří cestu a stání ve frontách. Předškolní zařízení zase získají možnost rychleji a snáze zpracovat administrativu a lépe zajistit, že poptávku po zápisu dětí uspokojí. Konkrétní možnost zápisů by měla být dle informace Školského odboru MČ Praha 4 k dispozici na webových stránkách jednotlivých mateřských škol od poloviny dubna 2024.