Celý klub Pirátů Praha 4 absolvuje jednání zastupitelstva distančně, vadí mu ohrožení zdraví zastupitelů během vrcholu pandemie

10. března 2021
Celý klub Pirátů Praha 4 absolvuje jednání zastupitelstva distančně, vadí mu ohrožení zdraví zastupitelů během vrcholu pandemie

10. března 2021 - Zastupitelský klub Piráti Praha 4 absolvuje dnešní zastupitelstvo MČ Praha 4 v distančním režimu. Klub takto reaguje na fakt, že jím předložené návrhy na širší umožnění distanční účasti byly smeteny ze stolu. Vzhledem k přetrvávající pandemické situaci a zatím rekordnímu počtu nakažených nepovažuje klub osobní setkání několika desítek zastupitelů a úředníků za zodpovědné.

„Je pro nás naprosto šokující, že koalice vůbec nebere v úvahu, že jsme druhý týden v lockdownu, jehož cílem je maximálně snižovat mobilitu Pražanů, aby došlo k potlačení masivního šíření viru Covid-19. Příklady řešení jsou všude kolem nás – například učitelé se s distanční výukou musejí vyrovnávat již téměř rok. Naše radnice má nejspíš dojem, že koronavirus v Praze 4 neexistuje,“ říká předseda zastupitelského klubu Pirátů Adam Jaroš.

Praha 4 epidemiologickou situaci ignoruje již delší dobu. Koalice trvá na osobních jednáních výborů, komisí či jednání redakční rady městského časopisu Tučňák. Přitom mnoho účastníků z řad zastupitelů, úředníků i občanů patří kvůli věku či zdravotnímu stavu do nejvíce ohrožené skupiny osob. Prostory, ve kterých jednání probíhají, jsou, co se místa týče, nedostačující, takže dodržování rozestupů a důkladné větrání je takřka nemožné. Vzhledem k aktuální koncentraci viru v populaci je tak téměř jisté, že koalice tímto přístupem aktivně podporuje šíření viru na Praze 4.

„Nedokážeme pochopit, že MČ je ochotná vystavovat zastupitele a zaměstnance úřadu zvýšenému riziku nákazy, když je laboratorními rozbory již dokázáno, že na území Prahy je dominantní britská mutace, která se vyznačuje větší nakažlivostí a těžším průběhem i pro mnohem mladší ročníky než u původní varianty viru. Už před několika měsíci jsme navrhovali změnu jednacího řádu, která by umožňovala se na aktuální situaci včas připravit. Místo toho koalice vše řeší na poslední chvíli a zcela nedostatečně,“ říká k tomu zastupitel Tibor Vansa.

Kontakt pro média:<br> Tibor Vansa, zastupitel MČ Praha 4, tel: +420 776 555 622; mail: tibor.vansa@pirati.cz<br> Michal Polák, Media manažer KS Praha, tel: +420 608 517 127; mail: michal.polak@pirati.cz<br>

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Pirátský zastupitel Josef Vlach zvolen předsedou kontrolního výboru Prahy 4

Pirátský zastupitel Josef Vlach zvolen předsedou kontrolního výboru Prahy 4

11. listopadu 2022 – Zastupitelé MČ Praha 4 ve středu na svém ustavujícím zasedání zvolili radu složenou ze zástupců SPOLU a ANO. Starostou se stal Ondřej Kubín (ODS), SPOLU má taktéž většinu v radě. Koalice má těsnou většinu 23 hlasů z 45. Předsedou Kontrolního výboru byl zvolen Josef Vlach (Piráti). Osm Pirátů zvolených v komunálních volbách na Praze 4 složilo spolu s ostatními zastupiteli ve středu slib a zastupitelstvo poté zvolilo radu, předsedy a členy jednotlivých výborů zastupitelstva. Kontrolnímu výboru bude předsedat Pirát Josef Vlach, zastoupení mají Piráti i v dalších výborech. Hlasování se neobešlo bez menšího dramatu, kdy navržený kandidát na radního Filip Vácha (TOP09) byl zvolen teprve na druhý pokus. Napoprvé získal pouze 22 hlasů.

Zakázky městské části budou pod kontrolou!

Zakázky městské části budou pod kontrolou!

Na červnovém zastupitelstvu jsme kontrolu zakázek úřadu, městských příspěvkových organizací a městských firem. Na návrh Jana Hory bude prověřeno, jestli osoby a firmy působící v kauze Dozimetr nezískaly zakázky i na naší městské části. O výsledku kontroly samozřejmě budeme informovat.

Praha 4 se přidává k podpoře Ukrajiny, na pomoc pošle 2 miliony. Zastupitelé se shodli nad návrhem Pirátů.

Praha 4 se přidává k podpoře Ukrajiny, na pomoc pošle 2 miliony. Zastupitelé se shodli nad návrhem Pirátů.

3. března 2022 – Solidarita sjednocuje. Zastupitelé napříč politickým spektrem schválili návrh Piráta Jana Hory. Vyjádření podpory a solidarity s Ukrajinou podtrhuje návrh také darem 500 tisíc korun poukázaným humanitární organizaci Člověk v tísni, která zajišťuje pomoc válečným uprchlíkům na Slovensku, na hranicích s Ukrajinou i přímo ve Lvově.