Dubnové zasedání zastupitelstva opět ukázalo nahatou pravdu o naší městské části a vzneslo řadu otázek.

Už na začátku se projevila zásadní slabina nejtěsnější možné většiny, kdy schválení programu čekalo na plný stav koaličních zástupců ODS, ANO a TOP 09.

Koalice se sice neobejde bez jediného hlasu, ostentativně ale demonstruje, že se obejde bez opozice a předvádí naprostou arogance moci a ignorace velké části obyvatel Prahy 4, kterou opoziční kluby reprezentují. Ze všech bodů navržených opozicí prošel na program jeden jediný. Ten týkající se bezpečnosti.

Zastupitelstvo projednávalo žádosti o dotace a granty. Celkově čtyřka letos rozdělí téměř 19 milionů korun na sport, kulturu, bezpečnost, sociální oblast, životní prostředí a integraci a rodinnou politiku. Zaměřme se na kulturu. Téměř všechna doporučení kulturní komise, v které sedí naše Tereza Nislerová, byla přehlasována komisí grantovou. Má pak smysl mít (a být v) komisi, která se sešla jedenkrát za rok a její doporučení jsou ignorována?

A ještě konkrétněji: Vyplatí se dotovat například časopis Rukopis vycházející dvakrát ročně za 150 korun částkou 20 tisíc korun, bez výjimky, každý rok? Hlaste se, prosím, kdo z vás ho čte!

Obecně čtyřka často dotuje věci, které by si na sebe mohly vydělat samy. Zvučná jména v kulturních domech, zatímco živá kultura v ulicích zůstává chudou příbuznou.

V dubnu se také pokračovalo v rozprodávání městského majetku. Za cca 50 m2 nebytového prostoru čtyřka inkasovala zhruba 3 miliony. V době, kdy majetek a nemovitost znamená větší jistotu než peníze na účtě trochu nerozum. Nebytový prostor mohl být využit například pro spolkovou činnost občanů, prostor pro neziskovou organizaci, dětskou hernu, cokoliv jiného, než se zbavovat cenného městského majetku.

Interpelace tentokrát směřovaly ke škole Horáčkova, k sportovnímu údolí v Braníku, k řešení situace lidí bez domova na území Prahy 4 a dalším tématům.