Koalice v Praze 4 odmítla řešit nesnesitelné horko ve školách a školkách

26. června 2019
Koalice v Praze 4 odmítla řešit nesnesitelné horko ve školách a školkách

Během pátého zasedání Zastupitelstva MČ Prahy 4 se koalice odmítla, mimo jiné, zabývat nevyhovujícími hygienickými podmínkami ve svých školských zařízeních, když shodila ze stolu pirátský návrh na jejich projednání a následné hledání systémového řešení. Ve třídách je v posledních týdnech nesnesitelné vedro. Nebyl to jediný bod, kterým se koaliční zastupitelé odmítli zabývat. Na program jednání neprošel ani jediný z nich.

Alarmující je každoročně opakující se situace v základních a mateřských školách. I přes různá opatření překračuje teplota ve třídách 30 °C. Děti i vyučující jsou nuceni učit se a trávit podstatnou část dopoledne i odpoledne v nevyhovujících podmínkách. Pobyt v takovém prostředí především u dětí, ale i u dospělých způsobuje nevolnosti a bolesti hlavy. V sázce je tak přinejmenším zdraví dětí a vyučujících. Starostka Irena Michalcová (ANO) s dlouholetými zkušenostmi ředitelky několika mateřských škol, mající nyní v gesci školství, se v hlasování o zařazení bodu na program jednání zastupitelstva zdržela.

Mezi další body programu navržených opozicí, které nebyly zařazeny, patří: - vyhlášení klimatické nouze, - zaujetí stanoviska k odkladu zakrytí Spořilovské, - zaujetí stanoviska k iniciativě Milion chvilek pro demokracii, ani - projednání pochybností, zda někteří koaliční zastupitelé nepřestali být volitelní, vzhledem k tomu, že nesplňují podmínku trvalého pobytu na území městské části Praha 4.

Kontakt: Petra Rejchrtová, petra.rejchrtova@praha4.cz

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Obecní byty v Praze 4

Obecní byty v Praze 4

Domov je jednou ze základních lidských potřeb. Vysoké ceny nemovitostí i pronájmů bytů, představují zásadní společenský problém. Nedostatek dostupného bydlení trápí nízkopříjmové rodiny, samoživitele, osoby s postižením či seniory, ale i střední generaci, začínající rodiny či mladé lidi na prahu dospělého života. Pořízení vlastního bydlení ve velkých městech přestává být reálné i pro střední třídu, stejně jako ceny pronájmů.

Praha 4 bude konečně mít online zápisy do MŠ

Praha 4 bude konečně mít online zápisy do MŠ

Po mnoha letech diskusí a odkladů zavádí také Praha 4 jednotný nástroj pro digitální formu zápisů do mateřských škol. Rodiče díky tomu ušetří cestu a stání ve frontách. Předškolní zařízení zase získají možnost rychleji a snáze zpracovat administrativu a lépe zajistit, že poptávku po zápisu dětí uspokojí. Konkrétní možnost zápisů by měla být dle informace Školského odboru MČ Praha 4 k dispozici na webových stránkách jednotlivých mateřských škol od poloviny dubna 2024.