Nové tváře v zastupitelstvu

Nové tváře v zastupitelstvu

Vážení spoluobčané a sousedé,

Máme tu nové volební období a s ním i nové tváře v našem zastupitelstvu. Jsem jednou z nich a ráda bych se vám krátce představila. Spolu s manželem Jaroslavem mám tři děti, bydlím na Kavčích horách a pracuji v centrále průmyslového podniku na Pankráci. Mám na starosti malý tým, s kterým se specializujeme na získávání dotací pro inovativní projekty, jakými jsou například projekty v oblasti rozvoje vodíkové mobility.

Studium, zahraniční zkušenost

Vystudovala jsem Vysokou školu ekonomickou-fakultu mezinárodních vztahů, část studia jsem absolvovala v Paříži a následně ještě s velkou dávkou štěstí získala stipendium na roční magisterský program v belgických Brugách. Po stáži v Evropské komisi jsem zde zůstala a pracovala na pozici administrátorky v Generálním ředitelství pro hospodářskou soutěž (evropský úřad pro ochranu hospodářské soutěže) dalších pět let. Mohla jsem celý profesní život prožít v zahraničí, ale touha a stesk po domově mě přivedl zpět.

Politická příslušnost

Pro vstup do politiky jsem si vybrala Pirátskou stranu pro její hodnoty, zejména transparentnost a prosazování demokracie, včetně té vnitrostranické, kdy si kandidáty na pořadí kandidátní listiny volí sami členové místních sdružení. Zásadní pro mě bylo, že Piráti nemají ve svých řadách zdiskreditované členy, které vidím téměř ve všech ostatních politických stranách či hnutích.

S čím jdu do politiky

Přicházím aktivně do komunální politiky, abych se zasadila o lepší fungování naší městské části, kde se budu věnovat především kulturnímu životu a všemu, co s ním souvisí. Volby a následné koaliční vyjednávání potvrdilo, že koalice ODS+ANO+TOP09, byť s většinou jednoho hlasu bude pokračovat ve vládnutí v Praze 4. Tento výsledek dle mého názoru naznačuje, že významné změny v příštích čtyřech letech nemáme očekávat. Nicméně v zastupitelstvu je nás 45 a to je dostatek lidí pro řešení nedostatků nebo problémů, které vznikají v každé době. Budu velmi ráda, pokud mě oslovíte se svými starostmi či podněty v oblasti kultury, kterými se budu – a to vám slibuji – pečlivě zabývat. Psát můžete na emailovou adresu tereza.nislerova@praha4.cz. Děkuji vám za vaši důvěru, za vaše hlasy. Vynasnažím se nejen já, ale i celý zastupitelský klub Pirátů vás nezklamat.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Obecní byty v Praze 4

Obecní byty v Praze 4

Domov je jednou ze základních lidských potřeb. Vysoké ceny nemovitostí i pronájmů bytů, představují zásadní společenský problém. Nedostatek dostupného bydlení trápí nízkopříjmové rodiny, samoživitele, osoby s postižením či seniory, ale i střední generaci, začínající rodiny či mladé lidi na prahu dospělého života. Pořízení vlastního bydlení ve velkých městech přestává být reálné i pro střední třídu, stejně jako ceny pronájmů.

Praha 4 bude konečně mít online zápisy do MŠ

Praha 4 bude konečně mít online zápisy do MŠ

Po mnoha letech diskusí a odkladů zavádí také Praha 4 jednotný nástroj pro digitální formu zápisů do mateřských škol. Rodiče díky tomu ušetří cestu a stání ve frontách. Předškolní zařízení zase získají možnost rychleji a snáze zpracovat administrativu a lépe zajistit, že poptávku po zápisu dětí uspokojí. Konkrétní možnost zápisů by měla být dle informace Školského odboru MČ Praha 4 k dispozici na webových stránkách jednotlivých mateřských škol od poloviny dubna 2024.