Praha 4 se přidává k podpoře Ukrajiny, na pomoc pošle 2 miliony. Zastupitelé se shodli nad návrhem Pirátů.

Praha 4 se přidává k podpoře Ukrajiny, na pomoc pošle 2 miliony. Zastupitelé se shodli nad návrhem Pirátů.

3. března 2022 – Solidarita sjednocuje. Zastupitelé napříč politickým spektrem schválili návrh Piráta Jana Hory. Vyjádření podpory a solidarity s Ukrajinou podtrhuje návrh také darem 500 tisíc korun poukázaným humanitární organizaci Člověk v tísni, která zajišťuje pomoc válečným uprchlíkům na Slovensku, na hranicích s Ukrajinou i přímo ve Lvově.

Nad to se zastupitelé na návrh Hory shodli na poskytnutí finančního příspěvku také Zastupitelskému úřadu Ukrajiny v ČR – 1 500 000 korun bude využito na nákup obranného materiálu. “Invaze Ruska a nastalá situace na Ukrajině je zásadním ohrožením bezpečnosti a míru v Evropě, a její řešení je proto v zájmu hlavního města Prahy i všech jeho městských částí,” stojí ve schváleném usnesení, které z Horova návrhu vzešlo.

Lidem, kteří před ruskou agresí na Ukrajině uprchli do Prahy městská část vyhradí volné a obyvatelné byty, nebo bude o jejich ubytování postaráno jiným řádným způsobem. A to do doby, dokud válečný konflikt v jejich domovské zemi bude trvat.

“Přijíždí zejména ženy s dětmi. Hlavně u dětí by naším cílem mělo být co možná největší zmírnění stresu, který s sebou náhlé opuštění domova a jistot bezesporu nese. Nečekal bych, že i děti Evropy v 21. století může trauma války bezprostředně ohrožovat. To nejlepší, co může naše městská část udělat, je postarat se o co nejvíce lidí. Ti, kdo na Ukrajině zůstávají a bojují musí vědět, že jejich blízcí jsou v bezpečí a že je o ně dobře postaráno,” říká k tomu Jan Hora. Usnesení zastupitelé schválili na svém zasedání 2. března.

Více informací k možným formám pomoci lidem prchajícím z Ukrajiny najdete na odkazu: Podpořme Ukrajinu!

Kontakt pro média:<br> Jan Hora, zastupitel MČ Praha 4, tel: +420 775 608 734; mail: jan.hora@pirati.cz<br> Michal Polák, Media manažer KS Praha, tel: +420 608 517 127; mail: michal.polak@pirati.cz

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Den válečných veteránů

Den válečných veteránů

Mezinárodní den veteránů se celosvětově slaví u příležitosti konce Velké války. Symbolem tohoto svátku je vlčí mák, který má svůj původ v básni kanadského vojáka John McCrae bojujícího na západní frontě. Tento celosvětový svátek nám připomíná nejen konec bojů 1. světové války ale také možnost uctít památku všech padlých vojáků nebo zavzpomínat na naše hrdiny a veterány. I naše městská část je nositelem těchto vzpomínek.

Co bude se squatem Nad Ondřejovem?

Co bude se squatem Nad Ondřejovem?

Squat v ulici Nad Ondřejovem 890/36 leží asi 200 m vzdušnou čarou od hlavního vchodu do základní a střední školy Kavčí Hory. Nedaleko odtud se nachází i mateřská škola. Rozpadající se objekt s pobořeným plotem býval a je oblíbeným cílem lidí na okraji společnosti, často uživatelů omamných látek, kteří jej prakticky zdevastoval a proměnili na skládku a nebezpečné místo pro své okolí. Dle záznamů Městské policie jsou zde navíc jen za poslední rok hlášeny dva případy požáru v objektu.