Praha 4 se přidává k podpoře Ukrajiny, na pomoc pošle 2 miliony. Zastupitelé se shodli nad návrhem Pirátů.

Praha 4 se přidává k podpoře Ukrajiny, na pomoc pošle 2 miliony. Zastupitelé se shodli nad návrhem Pirátů.

3. března 2022 – Solidarita sjednocuje. Zastupitelé napříč politickým spektrem schválili návrh Piráta Jana Hory. Vyjádření podpory a solidarity s Ukrajinou podtrhuje návrh také darem 500 tisíc korun poukázaným humanitární organizaci Člověk v tísni, která zajišťuje pomoc válečným uprchlíkům na Slovensku, na hranicích s Ukrajinou i přímo ve Lvově.

Nad to se zastupitelé na návrh Hory shodli na poskytnutí finančního příspěvku také Zastupitelskému úřadu Ukrajiny v ČR – 1 500 000 korun bude využito na nákup obranného materiálu. “Invaze Ruska a nastalá situace na Ukrajině je zásadním ohrožením bezpečnosti a míru v Evropě, a její řešení je proto v zájmu hlavního města Prahy i všech jeho městských částí,” stojí ve schváleném usnesení, které z Horova návrhu vzešlo.

Lidem, kteří před ruskou agresí na Ukrajině uprchli do Prahy městská část vyhradí volné a obyvatelné byty, nebo bude o jejich ubytování postaráno jiným řádným způsobem. A to do doby, dokud válečný konflikt v jejich domovské zemi bude trvat.

“Přijíždí zejména ženy s dětmi. Hlavně u dětí by naším cílem mělo být co možná největší zmírnění stresu, který s sebou náhlé opuštění domova a jistot bezesporu nese. Nečekal bych, že i děti Evropy v 21. století může trauma války bezprostředně ohrožovat. To nejlepší, co může naše městská část udělat, je postarat se o co nejvíce lidí. Ti, kdo na Ukrajině zůstávají a bojují musí vědět, že jejich blízcí jsou v bezpečí a že je o ně dobře postaráno,” říká k tomu Jan Hora. Usnesení zastupitelé schválili na svém zasedání 2. března.

Více informací k možným formám pomoci lidem prchajícím z Ukrajiny najdete na odkazu: Podpořme Ukrajinu!

Kontakt pro média:<br> Jan Hora, zastupitel MČ Praha 4, tel: +420 775 608 734; mail: jan.hora@pirati.cz<br> Michal Polák, Media manažer KS Praha, tel: +420 608 517 127; mail: michal.polak@pirati.cz

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Pirátský zastupitel Josef Vlach zvolen předsedou kontrolního výboru Prahy 4

Pirátský zastupitel Josef Vlach zvolen předsedou kontrolního výboru Prahy 4

11. listopadu 2022 – Zastupitelé MČ Praha 4 ve středu na svém ustavujícím zasedání zvolili radu složenou ze zástupců SPOLU a ANO. Starostou se stal Ondřej Kubín (ODS), SPOLU má taktéž většinu v radě. Koalice má těsnou většinu 23 hlasů z 45. Předsedou Kontrolního výboru byl zvolen Josef Vlach (Piráti). Osm Pirátů zvolených v komunálních volbách na Praze 4 složilo spolu s ostatními zastupiteli ve středu slib a zastupitelstvo poté zvolilo radu, předsedy a členy jednotlivých výborů zastupitelstva. Kontrolnímu výboru bude předsedat Pirát Josef Vlach, zastoupení mají Piráti i v dalších výborech. Hlasování se neobešlo bez menšího dramatu, kdy navržený kandidát na radního Filip Vácha (TOP09) byl zvolen teprve na druhý pokus. Napoprvé získal pouze 22 hlasů.

Zakázky městské části budou pod kontrolou!

Zakázky městské části budou pod kontrolou!

Na červnovém zastupitelstvu jsme kontrolu zakázek úřadu, městských příspěvkových organizací a městských firem. Na návrh Jana Hory bude prověřeno, jestli osoby a firmy působící v kauze Dozimetr nezískaly zakázky i na naší městské části. O výsledku kontroly samozřejmě budeme informovat.

Piráty na Praze 4 povede do komunálních voleb Jan Hora

Piráty na Praze 4 povede do komunálních voleb Jan Hora

15. února 2022 – Místní sdružení Pirátů na Praze 4 zvolilo v minulých dnech lídra kandidátky pro podzimní komunální volby. Jan Hora získal většinu hlasů, spolustraníky přesvědčil vizí, podle které je třeba řešit dlouhodobé problémy čtvrté městské části související mimo jiné s rozpočtem, personální politikou, otevřeností veřejných soutěží, nebo správou majetku.