Zastupitelem se stal Ladislav Dvořák

Zastupitelem se stal Ladislav Dvořák

Seznamte se s naším novým zastupitelem!

Ladislav Dvořák se narodil v roce 1987 v Krči a vyrůstal na Hájích. Po dokončení střední průmyslové školy na Pankráci pracuje od roku 2007 v oblasti stavebnictví. Od roku 2010 bydlí na Praze 4.

V politice začal působit v roce 2018 jako člen Pirátské strany na Praze 4. Postupně se vypracoval na místopředsedu místního sdružení a v letech 2020-2021 zastával pozici předsedy. Kandidoval do komunálního zastupitelstva v roce 2018 a znovu v roce 2022.

V minulosti byl předsedou našeho místního sdružení a v roce 2019 byl krátce členem komise rady MČ Prahy 4 pro investice.

Zastupitelem se stal složením slibu do rukou starosty naší městské části na zastupitelstvu konaném dne 20.9.2023. Nahrazuje Tibora Vansu, který se mandátu vzdal z osobních důvodů.

Tiborovi děkujeme za roky obětavé práce pro Prahu 4 a Láďovi přejeme dobrý vítr do plachet!

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Den válečných veteránů

Den válečných veteránů

Mezinárodní den veteránů se celosvětově slaví u příležitosti konce Velké války. Symbolem tohoto svátku je vlčí mák, který má svůj původ v básni kanadského vojáka John McCrae bojujícího na západní frontě. Tento celosvětový svátek nám připomíná nejen konec bojů 1. světové války ale také možnost uctít památku všech padlých vojáků nebo zavzpomínat na naše hrdiny a veterány. I naše městská část je nositelem těchto vzpomínek.

Co bude se squatem Nad Ondřejovem?

Co bude se squatem Nad Ondřejovem?

Squat v ulici Nad Ondřejovem 890/36 leží asi 200 m vzdušnou čarou od hlavního vchodu do základní a střední školy Kavčí Hory. Nedaleko odtud se nachází i mateřská škola. Rozpadající se objekt s pobořeným plotem býval a je oblíbeným cílem lidí na okraji společnosti, často uživatelů omamných látek, kteří jej prakticky zdevastoval a proměnili na skládku a nebezpečné místo pro své okolí. Dle záznamů Městské policie jsou zde navíc jen za poslední rok hlášeny dva případy požáru v objektu.

Ukliďme Dobešku s Piráty

Ukliďme Dobešku s Piráty

Na základě facebookové ankety, která proběhla mezi občany Prahy 4 uklidíme tentokrát na Dobešce. Vezměte třeba své ratolesti nebo čtyřnohé parťáky a doražte! Potkáme se už tuto sobotu 23. září v 9:30 před studiem Dobeška. Přijďte nám pomoct nebo si jen tak neformálně popovídat s místními Piráty.