Marek Paris (*1991 Praha) je od ledna 2017 členem Pirátské strany. Věnuje se problematice zdravotnictví a komunální politice na Praze 4, kde také žije. V roce 2017 se jako dobrovolník a člen realizačního týmu podílel na kampani do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Je členem Dozorční rady Všeobecné zdravotní pojišťovny jako nominant poslaneckého klubu Pirátů a místopředsednou místního sdružení Pirátské stany na Praze 4.

Vystudoval obor Aplikovaná ekonomie na CERGE-EI (M.A.) a obor Finance na Vysoké škole ekonomické (Bc.). Absolvoval studijní pobyt na Goethe University Frankfurt a Frankfurt University of Applied Sciences.

Působí na pozici data scientist v technologickém start-upu vyvíjejícím datové produkty pro zdravotnictví a farmacii. V minulosti byl zaměstnán na oddělení restrukturalizací a insolvencí ve velké čtyřce.

Zajímá se o problematiku veřejných financí a infomační asymetrie v oblasti zdravotnictví. Je spoluautorem pirátské daňové reformy „Daně, které každý pochopí“, včetně její stěžejní části, superrovné daně. https://www.pirati.cz/program/temata/danova-reforma/

Je vášnivým vodákem, na kajaku sjel řeky v jedenácti zemích Evropy. Dále je příznivcem a pravidelným návštěvníkem procházek organizovaných iniciativou Vetřelci a volavky. S přáteli rád hraje deskové hry a sběratelskou karetní hru Magic the Gathering.