Věra Marušiaková

parlamentní zpravodajka ministra pro legislativu a předsedy Legislativní rady vlády Michala Šalomouna

K Pirátům se připojila jako příznivkyně a zaměstnankyně v březnu 2016, kdy začala psát pro Mediální odbor. Od té doby se také zapojovala do příprav Pirátských Listů jako editorka a korektorka, příležitostně vedla pirátské workshopy o PR a psaní a pomáhala v komunikaci koordinátorům v regionech. V rámci KS Praha vedla v roce 2020 jako pražskou redakci Pirátských listů. V roce 2017 kandidovala jako nezávislá na kandidátce Pirátů na 14. místě. Členkou Pirátů je od ledna 2018. V roce 2021 kandidovala do PSP za koalici Piráti a Starostové s číslem 13. V roce 2022 kandidovala do Zastupitelstva MČ Praha 4 také s číslem 13.

Vystudovala sociální práci na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Celý život se profesionálně zabývá komunikací a příbuznými obory. Pracovala v přední mezinárodní PR agentuře, působila v největší české firmě jako specialistka interní komunikace. Má zkušenosti s publikační, editorskou i redakční prací v online i v tištěných médiích. Pracovala pro cestovní kancelář jako online copywriter a inbound specialistka, zabývala se content marketingem a plnila roli administrátorky několika facebookových profilů.

Má ráda profesionalitu, spolehlivost, otevřenost, ochotu a neformálnost. Váží si dobrovolnictví, spolupráce, solidarity, sebekázně a dobré vůle.

Zajímá ji kvalita života různých sociálních skupin napříč společností v různě velkých , od rodin s dětmi až po seniory. Ve veřejném prostoru jí štve neférové vymáhání dluhů vedoucí až k likvidaci dlužníků i jejich rodin. Vadí jí existence šedého trhu práce, který úzce souvisí s neochotou zaměstnavatelů přijímat lidi do řádného zaměstnaneckého poměru za důstojných podmínek.

vera-marusiakova

Pirátská strana

Lidé

Josef Vlach
Josef Vlach Místopředseda místního sdružení, zastupitel a předseda kontrolního výboru
Poznejte celý náš tým