Vladimír Hrouda byl v minulém období zastupitel za Piráty v ZMČ Praha 4.

V nynějším volebním období je jako náhradník na 11. místě pirátské kandidátky.

Profesí je pracovník soukromého servisu, kde se patnáct let věnuje problematice řízení a procesů. Denně řeší problémy a požadavky zákazníků, kterým se snaží vždy vyhovět a nebo nalézt pro ně vhodné řešení. Celý svůj život bydlí v Praze 4, resp. v Krči.

Od roku 2015 je aktivním členem spolku Stará Krč, působí zde dodnes. Aktivně vystupuje proti developerům, kteří si dělají zálusk o okolí budoucích stanice metra linky D Nádraží Krč a Nemocnice Krč. Jejich projekty pronikly do chystaného metropolitního plánu Prahy.

"Mým motem je, aby věci fungovaly kvalitně a efektivně, a to nejen v soukromém životě, ale i v práci. V české firmě provozující autoservis a pneuservis vykonávám funkci managera servisů. Mým úkolem je nastavovat procesy na sedmi pobočkách pro efektivní práci zaměstnanců. Mám na starosti správu budov a vybavení servisů. Jak v práci, tak na radnici narážím na problém, že se nikomu nechce nic měnit. Již 12 let řeším problémy neřešené dopravy ve Staré Krči a dalších částech Prahy 4. Abych mohl více ovlivnit řešení dopravy na Praze 4, přijal jsem možnost být nezávislý kandidát na kandidátce Pirátů do zastupitelstva 2018 a 2022. V minulém i současném volebním období jsem členem komise dopravy. Doprava musí být řešena tak, aby každý občan Prahy 4 ať jako chodec, cyklista, cestující MHD či motorista, nebyl obtěžován druhou skupinou a úpravy byly co nejcitelnější pro všechny. Udělejme Prahu 4 přívětivou pro rezidenty. "

Svůj volný čas tráví se svou rodinou, manželkou a svými dvěma dětmi synem Filipem a dcerou Simonou. Velmi rádi jezdí na kole, chodí do lesa a v zimě rádi lyžuje. Občas s kamarády vyrazí na vodu.