Pirátský zastupitel Josef Vlach zvolen předsedou kontrolního výboru Prahy 4

11. listopadu 2022Zastupitelé MČ Praha 4 ve středu na svém ustavujícím zasedání zvolili radu složenou ze zástupců SPOLU a ANO. Starostou se stal Ondřej Kubín (ODS), SPOLU má taktéž většinu v radě. Koalice má těsnou většinu 23 hlasů z 45. Předsedou Kontrolního výboru byl zvolen Josef Vlach (Piráti).

Osm Pirátů zvolených v komunálních volbách na Praze 4 složilo spolu s ostatními zastupiteli ve středu slib a zastupitelstvo poté zvolilo radu, předsedy a členy jednotlivých výborů zastupitelstva. Kontrolnímu výboru bude předsedat Pirát Josef Vlach, zastoupení mají Piráti i v dalších výborech. Hlasování se neobešlo bez menšího dramatu, kdy navržený kandidát na radního Filip Vácha (TOP09) byl zvolen teprve na druhý pokus. Napoprvé získal pouze 22 hlasů.

“Děkuji zastupitelům za důvěru. Jsme toho názoru, že pokud největší opoziční kluby navrhnou vhodné kanidáty, měla by jim pozice předsedy kontrolního výboru připadnout. Kontrolní výbor dohlíží na plnění usnesení zastupitelstva a rady, dodržování právních předpisů ostatními výbory i úřadem a plní další úkoly, jimiž jej pověřilo zastupitelstvo. Také by měl dohlížet na vypořádání podnětů občanů. Je tedy základem kvalitního a transparentního fungování volených zástupců i úřadu jako celku. Díky naší otevřené a transparentní politice nám voliči uvidí při práci pod ruce. Doufáme, že to ještě zvýší zájem lidí o práci radnice a komunální politiku. Budeme konstruktivní opozicí,” říká ke svému zvolení Josef Vlach.

Městskou část povede staronová koalice ODS, TOP 09 a ANO. Irenu Michalcovou z ANO vystřídal v křesle starosty Ondřej Kubín z ODS, většinu v radě má taktéž koalice SPOLU. “Neočekáváme výrazně inovativní přístup ve správě jedné z největších pražských městských částí, spíš půjde o vládu mírného pokroku v mezích toho, jak se to dělalo vždycky. Zvolení našeho kandidáta předsedou kontrolního výboru ale ukazuje, že koalice SPOLU a ANO chápe, že pirátské myšlenky a náš konstruktivní přístup budou pro městskou část přínosem. Upřímně věřím, že se nám i z opozice podaří prosadit opatření přínosná pro obyvatele Prahy 4 a nastartovat alespoň některé z potřebných změn,” uvedl Jan Hora, volební lídr a předseda zastupitelského klubu Pirátů.

Kontakt pro média
Jan Hora, zastupitel MČ Praha 4, tel. +420 775 608 734; mail jan.hora@pirati.cz
Josef Vlach, zastupitel a předseda Kontrolního výboru MČ Praha 4, tel +420 775 887 379, e-mail josef.vlach@pirati.cz
Michal Polák, Media manažer KS Praha, tel +420 608 517 127; mail michal.polak@pirati.cz

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Den válečných veteránů

Den válečných veteránů

Mezinárodní den veteránů se celosvětově slaví u příležitosti konce Velké války. Symbolem tohoto svátku je vlčí mák, který má svůj původ v básni kanadského vojáka John McCrae bojujícího na západní frontě. Tento celosvětový svátek nám připomíná nejen konec bojů 1. světové války ale také možnost uctít památku všech padlých vojáků nebo zavzpomínat na naše hrdiny a veterány. I naše městská část je nositelem těchto vzpomínek.

Co bude se squatem Nad Ondřejovem?

Co bude se squatem Nad Ondřejovem?

Squat v ulici Nad Ondřejovem 890/36 leží asi 200 m vzdušnou čarou od hlavního vchodu do základní a střední školy Kavčí Hory. Nedaleko odtud se nachází i mateřská škola. Rozpadající se objekt s pobořeným plotem býval a je oblíbeným cílem lidí na okraji společnosti, často uživatelů omamných látek, kteří jej prakticky zdevastoval a proměnili na skládku a nebezpečné místo pro své okolí. Dle záznamů Městské policie jsou zde navíc jen za poslední rok hlášeny dva případy požáru v objektu.