Prodloužení otevírací doby sběrného dvora v Zakryté

19. dubna 2024

"To už jsou tři hodiny? Tak to jsme to prošvihli."

Tak tuto větu už ve sběrném dvoře v ulici Zakrytá od začátku května slýchat nebudeme!

Naše Jana Komrsková - náměstkyně pro životní prostředí vychází totiž vstříc Pražanům a prodlužuje sobotní otevírací dobu do 18:00, v zimě do 17:00. Rozšiřujeme tak časové okno, kdy se můžete ekologicky zbavit svých hmotných problémů a srovnáváme tak pro vaše pohodlí otevírací dobu s všedními dny. Změna začne platit od května tohoto roku.

Považuji to za důležité a potřebné zvýšení komfortu Pražanů. Velmi si vážím všech obyvatel Prahy, kteří si o víkendu najdou čas odvézt objemný odpad do našich sběrných dvorů a snažíme se jim vyjít vstříc. Věřím, že prodloužení provozní doby oceníte. - Jana Komrsková, zdroj: Facebook profil

Zatím se změna týká deseti dvorů, které pro město provozují Pražské služby. V budoucnu by prodloužená provozní doba měla být také součástí smluv, na základě kterých provozují další sběrné dvory i soukromé firmy.


Na Praze 4 se tato změna bude týkat sběrného dvora v ulici Zakrytá. Pokud by Vás zajímalo, kde bude otevírací doba sběrného dvora stejná i jinde v Praze, koukněte na seznam níže.

Kde všude tedy bude v sobotu otevřeno do šesti?

  1. Sběrný dvůr Zakrytá, Praha 4
  2. Sběrný dvůr Klikatá, Praha 5
  3. Sběrný dvůr Puchmajerova, Praha 5
  4. Sběrný dvůr Proboštská, Praha 6
  5. Sběrný dvůr Pod Šancemi, Praha 9
  6. Sběrný dvůr Generála Šišky, Praha 12
  7. Sběrný dvůr Za Zastávkou, Praha-Dolní Měcholupy
  8. Sběrný dvůr Jilemnická, Praha-Kbely
  9. Sběrný dvůr Podnikatelská, Praha 4 – Běchovice
  10. Sběrný dvůr Bečovská, Praha 22-Uhříněves

A na závěr jen dodáme - pondělí-sobota 8:30 až 18:00, těšíme se na vás!

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Obecní byty v Praze 4

Obecní byty v Praze 4

Domov je jednou ze základních lidských potřeb. Vysoké ceny nemovitostí i pronájmů bytů, představují zásadní společenský problém. Nedostatek dostupného bydlení trápí nízkopříjmové rodiny, samoživitele, osoby s postižením či seniory, ale i střední generaci, začínající rodiny či mladé lidi na prahu dospělého života. Pořízení vlastního bydlení ve velkých městech přestává být reálné i pro střední třídu, stejně jako ceny pronájmů.

Praha 4 bude konečně mít online zápisy do MŠ

Praha 4 bude konečně mít online zápisy do MŠ

Po mnoha letech diskusí a odkladů zavádí také Praha 4 jednotný nástroj pro digitální formu zápisů do mateřských škol. Rodiče díky tomu ušetří cestu a stání ve frontách. Předškolní zařízení zase získají možnost rychleji a snáze zpracovat administrativu a lépe zajistit, že poptávku po zápisu dětí uspokojí. Konkrétní možnost zápisů by měla být dle informace Školského odboru MČ Praha 4 k dispozici na webových stránkách jednotlivých mateřských škol od poloviny dubna 2024.

Poděkování pracovníkům ve školství

Poděkování pracovníkům ve školství

Před několika dny se ve školách rozdávalo pololetní vysvědčení. Při této události se pozornost většinou zaměřuje na žáky, kteří si domů odnášejí hodnocení své několikaměsíční píle. Nicméně je také důležité ocenit pracovníky ve školství, kteří žáky na cestě k vysvědčení celým pololetím provází.