Senioři na palubě

Senioři na palubě

Kdo jsou Senioři na palubě

Jedná se o neformální otevřenou skupinu členů/členek a příznivců/příznivkyň Pirátů v seniorském věku z celé České republiky. Jsme aktivní lidé v seniorském věku, kterým není lhostejná budoucnost. Skupina spontánně vznikla na podzim roku 2020 z iniciativy aktivních seniorů, kteří chtěli vyvrátit mýtus, že jsou Piráti pouze stranou pro mladé.

Podporujeme program Pirátů, protože v něm vidíme možnost zabezpečení nejen svého důstojného života v dalších deseti, dvaceti či třiceti letech seniorského věku, ale také slušnou a bezproblémovou budoucnost svých dětí, vnoučat a dalších generací. V našich řadách jsou lidé, kteří celý život pracovali v nejrůznějších profesích, odborníci s bohatými zkušenostmi, kteří se zajímají o současné dění.

Scházíme se pravidelně jednou měsíčně a protože jsou u nás zapojeni senioři z celé ČR, máme možnost se do debat zapojit i na dálku, online. Na těchto setkáních vyhledáváme aktuální problémová témata, která se týkají nejen seniorů, a reagujeme na ně. Pořádáme setkání s odborníky i pirátskými představiteli a úspěch mělo i tzv. Mezigenerační setkání seniorů s členy Mladého pirátstva. Zde dochází k mezigenerační výměně názorů a určitě je přínosem pro obě skupiny. Na facebooku také máme skupinu Senioři na palubě, do které jsou srdečně zváni všichni zájemci.

Senioři a MS Praha 4

Zapojili jsme se také do volebních kampaní. Konkrétně v Praze 4 byli senioři v místech bydliště velmi aktivní při poslední kampani na podzim 2022, před komunálními volbami. V rámci místního sdružení jinak pracujeme na řešení problematických témat v Praze 4. Jde hlavně o dopravu, dostupné bydlení, územní rozvoj a v poslední době je to také koupaliště Lhotka.

Potíže vnímáme také v oblastech školství, sociální oblasti, zdravotnictví. V těchto oborech, bohužel, nemáme v platformě Senioři na palubě žádné odborníky v seniorském věku. Proto mezi sebou rádi přivítáme nejen seniory s jakýmkoliv zaměřením, kterým je blízký program Pirátů. Zapojení je dobrovolné, v případě zájmu prosím pište na ivana.wurmova@praha4.cz.

Dovoluji si využít tuto příležitost, abych poděkovala všem aktivním sympatizujícím seniorům v Praze 4 za jejich zájem, jejich nadšení i za jejich výbornou práci pro občany naší městské části.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Den válečných veteránů

Den válečných veteránů

Mezinárodní den veteránů se celosvětově slaví u příležitosti konce Velké války. Symbolem tohoto svátku je vlčí mák, který má svůj původ v básni kanadského vojáka John McCrae bojujícího na západní frontě. Tento celosvětový svátek nám připomíná nejen konec bojů 1. světové války ale také možnost uctít památku všech padlých vojáků nebo zavzpomínat na naše hrdiny a veterány. I naše městská část je nositelem těchto vzpomínek.

Co bude se squatem Nad Ondřejovem?

Co bude se squatem Nad Ondřejovem?

Squat v ulici Nad Ondřejovem 890/36 leží asi 200 m vzdušnou čarou od hlavního vchodu do základní a střední školy Kavčí Hory. Nedaleko odtud se nachází i mateřská škola. Rozpadající se objekt s pobořeným plotem býval a je oblíbeným cílem lidí na okraji společnosti, často uživatelů omamných látek, kteří jej prakticky zdevastoval a proměnili na skládku a nebezpečné místo pro své okolí. Dle záznamů Městské policie jsou zde navíc jen za poslední rok hlášeny dva případy požáru v objektu.