Zastupitelstvo Hlavního města Prahy dalo zelenou geologickému průzkumu pro stavbu metra D. Piráti Prahy 4 to vítají

Zastupitelstvo Hlavního města Prahy dalo zelenou geologickému průzkumu pro stavbu metra D. Piráti Prahy 4 to vítají

Zastupitelstvo HMP na svém historicky nejdelším zasedání schválilo zahájení geologického průzkumu metra D. Jedná se o první úsek trasy mezi Pankrácí a Novými Dvory, který pak bude pokračovat do Depa Písnice. Práce začnou za měsíc, a to na několika místech na Pankráci. Pirátští zastupitelé Městské části Praha 4 tento krok vítají.

“Nové metro D dopravně uleví nejen Praze 4, ale celé jižní oblasti metropole. Jsme rádi, že se tento dlouho připravovaný významný projekt posouvá do další etapy. Zároveň vítáme, že vytěžené šachty a podzemní prostory spojené s geologickým průzkumem jsou naplánovány tak, aby mohly být využity už pro samotné metro. Je to nejen hospodárnější, ale v celkovém důsledku i šetrnější k prostředí a lidem.” Komentoval včerejší rozhodnutí zastupitelů Hlavního města Prahy lídr Pirátů a zastupitel Tibor Vansa, který měl donedávna vykonával funkci místostarosty MČ Praha 4 a měl oblast dopravy na starosti.

Obrázek: Vizualizace stanice metra D Pankrác, autor: Metroprojekt

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Obecní byty v Praze 4

Obecní byty v Praze 4

Domov je jednou ze základních lidských potřeb. Vysoké ceny nemovitostí i pronájmů bytů, představují zásadní společenský problém. Nedostatek dostupného bydlení trápí nízkopříjmové rodiny, samoživitele, osoby s postižením či seniory, ale i střední generaci, začínající rodiny či mladé lidi na prahu dospělého života. Pořízení vlastního bydlení ve velkých městech přestává být reálné i pro střední třídu, stejně jako ceny pronájmů.

Praha 4 bude konečně mít online zápisy do MŠ

Praha 4 bude konečně mít online zápisy do MŠ

Po mnoha letech diskusí a odkladů zavádí také Praha 4 jednotný nástroj pro digitální formu zápisů do mateřských škol. Rodiče díky tomu ušetří cestu a stání ve frontách. Předškolní zařízení zase získají možnost rychleji a snáze zpracovat administrativu a lépe zajistit, že poptávku po zápisu dětí uspokojí. Konkrétní možnost zápisů by měla být dle informace Školského odboru MČ Praha 4 k dispozici na webových stránkách jednotlivých mateřských škol od poloviny dubna 2024.