Vladimíra Sýkorová

Úřednice

Jmenuji se Vlaďka Sýkorová, je mi 55 let, jsem rozvedená, mám dvě úžasné dcery /18 a 24 let/, a dva psy /chovnou fenku Bílého švýcarského ovčáka a mix pita z množírny/. Mám nedostudované Mgr. studium na Metropolitní univerzitě – Právní specializaci ve veřejné správě. Pracuji ve státní správě od roku 2004, na různých referentských pozicích, poslední bezmála tři roky vedu sporná správní řízení. Mám bezpečnostní prověrku NBÚ na stupeň Důvěrné. Nebyla jsem členem žádné politické strany, ani hnutí, Piráti jsou můj první a myslím, že i poslední politický počin.

Během svého života jsem pracovala v Cestovních kancelářích, také jsem podnikala, vedla jsem malý obchod, mandlovala jsem a žehlila prádlo, vedla noční klub. Jsem narozena ve znamení berana, miluji svoji rodinu, přírodu a vše krásné v ní, a také jsem duší Pirátka. Svoboda, a to na všechny způsoby, je pro mne velmi důležitá, Straním slabší straně. Miluji Fantasy, jsem pro každou legraci, jsem tolerantní k slabostem a k nedostatkům ostatních, sama je mám, nesnáším lhaní, podvody a demagogii. Mám vrozenou neúctu k vnucovaným autoritám a nenávidím chamtivost. A s panem bohem jsem zadobře.

Co mne zajímá: nepravosti a nemravnosti v politice, především na komunální úrovni, zadluženost nejchudších a cesty k existenčnímu narovnání těchto znevýhodněných obyvatel, možnosti obce zajistit pro tyto obyvatele, při jejich snaze zlepšit svoji životní situaci, přeměřené a dostupné bydlení, neboť dostupnost obecních sociálních bytů je pro zlepšení životní situace znevýhodněných občanů velikou motivací, nakonec právo na bydlení je základním lidským právem, dále možnosti a způsoby oddlužení co nejvíce existenčně ohrožených osob, zkvalitnění péče o opuštěné seniory na sídlištích, důsledné odstraňování hamižnosti za státní peníze.

Co mne motivuje: Zdravý náhled Pirátů na politiku a dění kolem ní, jejich čistý vítr vzdělanosti a mravna, který do politiky přinesli a přináší. Piráti politiku „dělají“ po bezmála třiceti letech jinak a zatím dobře!!

V čem vidím svoje uplatnění do budoucna: umím pomoc s finančním narovnáním sociálně znevýhodněných občanů třeba zpracováním návrhu na oddlužení u insolvenčního soudu. Dále se budu snažit bojovat proti vytváření nových dlužníků státní správou, například diskusí o zákonnosti doručování správních rozhodnutí na ohlašovny obecních úřadů a městských částí, neboť většina těchto exekučních titulů se stává pravomocnými a vykonatelnými vyvěšením na ÚD příslušného úřadu.